birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 26.05.2020 15:49

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’dan kargo şirketlerine uyarı

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, ilçenin en büyük yerleşim yerlerinden biri olan Asarlık’a bazı kargo şirketlerinin hizmet götürmediğini öne sürdü

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’dan kargo şirketlerine uyarı

AYCAN KARADAĞ

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, ilçenin beş mahallesini içerisinde barındıran yaklaşık 50 bin nüfuslu Asarlık’a kargo firmalarının araçlarının girmediğini iddia etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aksoy, “Şu iyi bilinmelidir ki; Asarlık Menemen’dir” dedi.

Aksoy’un yaptığı açıklama şu şekilde:

“İlçemizin nüfus ve yerleşim alanı olarak en büyük bölgelerinden biri olan, 5 büyük mahalleden oluşan Asarlık’a bazı kargo şirketleri hizmet götürmemektedir. Bu ayrımcılıktır, ötekileştirmektir. İlgili kargo firmalarına konuyla alakalı tarafımızca gerekli girişimler yapılmış olmasına rağmen sonuç alınamamıştır. Önümüzdeki süreçte de bu tavırlarında değişim olmazsa belediyemiz yasal olarak gerekli yaptırımları kendilerine uygulayacaktır. Şu iyi bilinmelidir ki; Asarlık Menemen’dir. Saygılarımla.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız