birgün

7° PARÇALI BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 16.09.2019 14:54

Menemen Belediyesi’nin ücretsiz öğrenci servis hizmeti başladı

Menemen Belediyesi’nin ücretsiz öğrenci servis hizmeti başladı

BİRGÜN İZMİR

Menemen Belediyesi’nin, okullarına dolmuşla gidip gelen öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için tahsis ettiği servis hizmeti bugün başladı.

İzmir’e 35 kilometre uzaklıktaki Menemen’in bazı kırsal mahallelerinde, öğrenciler ulaşım imkanı olmadığı için okula gidemiyor. Kent merkezlerindeki okullarına giderken köyün tek minibüsünde yer bulabilmek için erkenden sıraya girmek zorunda kalan öğrenciler, sağlıksız koşullarda seyahat ediyordu. 42 öğrenci okula geç kalmamak için 2 saatlik yolculuktan sonra ancak okullarına ulaşabiliyorlardı.

Büyükşehir yasasına göre mahalle statüsüne geçirilen Menemen’in Alaniçi, Beyköy ve Çaltı köylerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmeti bulunmaması nedeniyle yaşanan problem Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un müdahalesiyle çözüldü.

BELEDİYEDEN ÇOCUKLARA SERVİS HİZMETİ

Menemen’in toplu taşıma düzenlemesinin dışında kalan Beyköy, Alaniçi, Çaltı mahallerinde yaşayan öğrenciler için Menemen Belediyesi servis tahsis etti. Çocuklar Pazartesi günü okula özel servisle 15 dakikada gideceklerini öğrenince büyük mutluluk yaşadılar. Eğitime, özellikle de kız öğrencilerin eğitimine verdiği önemi her fırsatta dile getiren Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Çocuklarımız okula geç kalma sorunu yaşamadan, sağlıklı koşullarda güven içinde derslerine yetişecekler. Onların yüzünün gülmesinden daha büyük bir mutluluk var mı” dedi.

"BİR DOLMUŞTA 42 ÇOCUK TAŞINMAZ"

Menemen köylerinin ve köylüsünün sorunlarına çözüm üretmeye her zaman hazır olduklarını belirten Aksoy, “Bir dolmuşta 42 öğrenci taşınmaz. Çözüm için hemen harekete geçtik ve servisimizi ayarladık. Yasal bir sıkıntı yaşanması durumunda bu parayı kendi imkânlarımla karşılamaya da hazırım” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız