birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Meral Akşener’den Gezi Direnişi eylemcilerine ‘sürtük’ diyerek hakaret eden Erdoğan’a tepki

Erdoğan'ın hakaretlerine yanıt veren Meral Akşener, "Varsın onlar kirli siyasetlerinin, zehirli dillerinin çamurunda debelensinler. Biz inatla ve ısrarla; hürriyet için, demokrasi için, eşitlik ve adalet için mücadele edeceğiz! Ve o sandık geldiğinde bu istibdata mutlaka son vereceğiz! Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!” dedi.

SİYASET 01.06.2022 21:30
Meral Akşener’den Gezi Direnişi eylemcilerine ‘sürtük’ diyerek hakaret eden Erdoğan’a tepki
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajlarla Gezi eylemcilerine ‘sürtük’ diyerek hakaret eden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. "Milletimizin her bir ferdi; inancı, ideolojisi, kimliği ve yaşam tercihleri bakımından bu ülkenin ortak pay sahipleri olarak eşit derecede saygıyı hak ederler" ifadelerini kullanan Akşener, "Varsın onlar kirli siyasetlerinin, zehirli dillerinin çamurunda debelensinler. Biz inatla ve ısrarla; hürriyet için, demokrasi için, eşitlik ve adalet için mücadele edeceğiz! Ve o sandık geldiğinde bu istibdata mutlaka son vereceğiz! Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!" şeklinde konuştu.

Akşener’in sosyal medya hesabından yayınladığı mesajlar şöyle:

“Milletimizin her bir ferdi; inancı, ideolojisi, kimliği ve yaşam tercihleri bakımından bu ülkenin ortak pay sahipleri olarak eşit derecede saygıyı hak ederler. Bu saygı ve anlayış da bizi birbirimize bağlayan, millet yapan duygunun özüdür.

Milletimizi yoksullukta ve fakirlikte eşitlerken kalan her konuda parçalamaya ve bölmeye adeta yemin eden Bay Kriz ise belli ki iktidarda kalabilmek adına; iyiliğe, güzelliğe ve saygıya dair her şeyi şuursuzca harcamakta ısrar ediyor.

Çünkü sayın Erdoğan için koltuğu, tüm manevi değerlerin bezirganlığını yapabildiği, her şeyi mübah gördüğü bir ticaret sahasıdır. Mesele kendi iktidarı olduğunda milletimiz ve memleketimizin akıbeti sadece teferruattır.

Varsın onlar kirli siyasetlerinin, zehirli dillerinin çamurunda debelensinler. Biz inatla ve ısrarla; hürriyet için, demokrasi için, eşitlik ve adalet için mücadele edeceğiz! Ve o sandık geldiğinde bu istibdata mutlaka son vereceğiz! Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol