İYİ Parti lideri Meral Akşener, Sedat Peker'in kamu görevlileri ve siyasetçileri hedef alan açıklamaları hakkında yaptığı değerlendirmede, “İddialar çok vahim. Ortaya çıkanlar tam bir rezalet” dedi.

Meral Akşener’den Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili yorum: Çok vahim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balkan coğrafyasına kaçan ve yayınladığı videolarla Mehmet Ağar ile Ağar’ın AKP Milletvekili olan oğlu Tolga Ağar olmak üzere pek çok kişi hakkında dikkat çeken iddialarda bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgili konuştu.

Karar gazetesinin YouTube kanalına konuk olan Akşener, Peker’in dile getirdiği iddiaların ‘çok vahim’ olduğunu belirtti. Akşener konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İddialar çok vahim. Ortaya çıkanlar tam bir rezalet. Bu iç içe geçmişlik, hele kokain meselesi. Bir devletin derini, sığı olmaz. Devlet devlettir, kanundur, hukuktur, demokrasidir, kurumdur kurallardır. Mesela sayın Soylu’nun CHP’li vekiller ile ilgili parmağını sallayarak söylediği bir sözü gargaraya geldi. ‘Mesleğim gereği -mesleği sigortacılıktır arkadaşın, bakanlık meslek olmuş- ben hepinizle ilgili yakınlarınız dahil bilgilere sahibim onları konuşmuyorum’ dedi. Ben 8 ay bakanlık yaptım en alengirli dönemde benim hiç böyle bir bilgim olmadı. Birileri birilerini takip etse bile sen bilmezsin sen siyasetçisin. Bir savcının şu ana kadar harekete geçmemiş olmadığına da baktığınız zaman iş çok kötü.”

‘STAJYER BAKAN SÖZÜNDEN ÖVÜNÜYORUM’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde Akşener'e yönelik “6 ay yaptı İçişleri Bakanlığı, stajyer İçişleri Bakanı. Kimse kusura bakmasın. Ben siyaset meydanına çıkarsam bu tip sözler ağzımdan ağır çıkar. Biz Akşener’i iyi tanırız. O da bizim kendisini iyi tanıdığımızı bilir” ifadelerini kullanmıştı.

Akşener Soylu'nun bu sözlerine de katıldığı yayında yanıt verdi. Akşener, “Övünüyorum bu ‘stajyer bakan’ sözünden. Bu stajyer bakan, vesayet odakları ile hem de bir kısmının belinde silah varken, onlara kafa tuttu ama patronunun önünde kafayı eğmedi. Böyle stajyerliği tercih ederim” dedi.