birgün

1° AÇIK

GÜNCEL 20.06.2018 19:41

Meral Akşener: Iğdır’da 100 kişiden 47’si açlık sınırında

Meral Akşener: Iğdır’da 100 kişiden 47’si açlık sınırında

İYİ Parti lideri ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, bugün Iğdır’da düzenlediği mitingde konuştu.

“Türkiye’de devletin cılkı çıktı” diyen Akşener, bürokratların iktidarın bürokratı olmasını eleştirdi, herkesin devletin bürokratı olması gerektiğini söyledi ve ekledi:

“Siyasete güvenirseniz ortada kalırsınız. Hele Erdoğan’a güvenirseniz… Mavi Marmara’da ne yaptığını hepiniz biliyorsunuz. Sayın Vali’yi, Sayın Emniyet Müdürü’nü uyarmak zorundayım. Devran değiştiğinde, diyecek ki ‘Bana mı sordunuz?’

Iğdır’da pamuk üretiminin devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini belirten Akşener, Iğdır’da tekstil ve sanayi potansiyeli olduğunu vurguladı:

“Iğdır’da yaşayan 100 kişiden, 47’si açlık sınırında yaşıyor. Iğdır Türkiye’nin en stratejik şehirlerinden biri. Seçildiğim takdirde her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacağım.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol