birgün

22° AZ BULUTLU

SİYASET 15.07.2020 11:37

Meral Akşener’in korumasının koronavirüs testi pozitif çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in TBMM’de düzenlenecek ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ törenine katılmayacağı açıklandı. Partiden yapılan yazılı açıklamada Akşener’in törene katılmama nedeni koruma polislerinden birinin koronavirüs testinin pozitif çıkması gösterildi.

Meral Akşener’in korumasının koronavirüs testi pozitif çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in koruma polislerinden birinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Kşener’in bu nedenle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) düzenlenecek ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ törenine katılmayacağı açıklandı.

Partiden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Her ne kadar sayın Genel Başkanımıza yapılan test ‘negatif’ çıkmışsa da, yapılan değerlendirmeler sonrası, törene katılanları riske atmamak için, törene katılmama kararı alınmıştır.”

DAHA ÖNCE DE YARDIMCISINDA KORONAVİRÜS TESPİT EDİLMİŞTİ

Akşener'in evindeki yardımcısında da Covid-19 tespit edilmişti. Bunun üzerine Akşener’in, “Yıllardır evimizin bir parçası” dediği yardımcısı kendi evinde karantinaya alınmıştı. Olayın ardından herhangi bir belirti göstermemelerine rağmen Akşener, eşi Tuncer Akşener ve oğlu Fatih Akşener de test yaptırmış ve sonuçları negatif çıkmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız