birgün

15° KAPALI

DÜNYA 26.03.2020 12:28

Merkel’in ikinci koronavirüs testi negatif çıktı

İlk koronavirüs testi negatif çıkan Almanya Başbakanı Angela Merkel ikinci kez test yaptırdı. Merkel'in ikinci testi de negatif çıktı

Merkel’in ikinci koronavirüs testi negatif çıktı

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ikinci korona testi de negatif çıktı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, cuma günü aşı yapan doktora koronavirüs teşhisi konmasının ardından kendini karantinaya almıştı. İlk koronavirüs testi negatif çıkan Merkel, ikinci kez koronavirüs testi yaptırdı. Merkel’in ikinci testi de negatif çıktı.

Merkel'in Sözcüsü Steven Seibert, Merkel'in durumunun iyi olduğunu ve toplantılara evden katılarak çalışmalarına evden devam ettiğini söyledi.

ALMANYA'DA KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 224’e yükselirken, ülkedeki vaka sayısı 41 bin 255 olarak açıklandı.

Almanya böylece 41 bin 255 kişi ile en çok vakanın görüldüğü ilk 5 ülkeden birisi haline geldi.

Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 224’e çıktı. Almanya’da en çok vakanın görüldüğü bölge Kuzey-Ren Vestfalya bölgesi oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız