birgün

33° AÇIK

AVRUPA 25.03.2021 11:56

Merkel: Türkiye'nin insan hakları standartlarını yükselteceğini umuyoruz

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Türkiye'nin insan hakları standartlarını yükselteceğini ve hukuk düzenine uyacağını umuyoruz" açıklamasını yaptı.

Merkel: Türkiye'nin insan hakları standartlarını yükselteceğini umuyoruz

Almanya Başbakanı Angela Merkel, iki günlük Avrupa Birliği Liderler Zirvesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

AB Liderler Zirvesi'nde Türkiye'nin de gündemde olmasına ilişkin konuşan Merkel, "Türkiye Doğu Akdeniz’de tansiyonu düşürücü adımlar attığının sinyalini veriyor" ifadelerini kullandı.

Reuters'ın haberine göre Merkel, "Türkiye'nin insan hakları standartlarını yükselteceğini ve hukuk düzenine uyacağını umuyoruz" dedi.

Merkel, AB Liderler Zirvesi'nde aşı pasaportu konusunun da ele alınacağını belirterek, "Avrupa Komisyonu'ndan dijital kimlikler ve dijital platformları düzenleyen öneriler bekliyoruz" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol