birgün

28° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 06.08.2020 17:11

Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması: Yakından izleniyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, tarihi zirveye ulaşan döviz ve altın fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir" dedi.

Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması: Yakından izleniyor

Türk Lirası'nın ABD Doları karşısında devam eden 6,85 seviyesindeki yatay seyri, sert bir düşüş yaşadı. Güne 7,07 ile başlayan Dolar/TL kuru tarihi zirveye ulaşarak 7,27 seviyesine çıktı.

Merkez Bankası konuya ilişkin yapıtığı açıklamada, "Fiyat gelişmeleri yakından izeniyor. Aşırı oynaklığın azaltılması için tüm araçlar kullanılacak" açıklaması yaptı.

Merkez Bankası'nın açıklaması şöyle:

"Ağustos başı itibarıyla iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır. Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız