birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 16.04.2021 17:32

Merkez Bankası’nın yok olan rezervleri: ‘128’ yazmak da suç oldu!

Merkez Bankası’nın yok olan rezervleri: ‘128’ yazmak da suç oldu!

CHP’nin, Merkez Bankası’nın yok edilen 128 milyar dolarlık rezervlerinin akıbetine ilişkin kampanyası sürüyor. Birçok il ve ilçede, konu hakkında asılan tüm pankartlar polis tarafından indiriliyor. Son olarak, üzerinde sadece “128” yazan pankart da polis tarafından indirildi.

CHP’nin tüm Türkiye’de yaptığı çalışmada “128 milyar dolar nerede?” pankartlarının indirilmesi ardından geliştirilen yeni yöntemler de polisin aynı yöndeki tavrına muhatap oluyor.

CHP Niğde İl Başkanlığı’nın astığı “128 nerede?” yazılı pankartın indirilmesi ardından CHP Küçükçekmece İlçe Örgütü’nün astığı ve üzerinde sadece “128” yazan pankart da polis tarafından indirildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası'nın rezervlerinde eriyen 128 milyar dolar ile ilgili "Yaşanan dünya ekonomi ve finans tarihine geçecek bir skandaldır. Erdoğan Şahsım Hükümeti bizi dünyaya rezil etmiştir. Milletin 128 milyar doları, görülmemiş bir ekonomik cehalet ve siyasi hırs yüzünden buharlaştırılmıştır" dedi.

merkez-bankasi-nin-yok-olan-rezervleri-128-yazmak-da-suc-oldu-865524-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol