birgün

16° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 09.07.2020 15:27

Merkezefendi Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzaladı

Merkezefendi Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında iki yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Gerçekleştirilen törende imzaları Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Belediye-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan attı

Merkezefendi Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzaladı

BİRGÜN İZMİR

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen görüşmelerde anlaşmaya varılarakiki yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Merkezefendi Belediyesi Ana Hizmet Binası bahçesinde gerçekleştirilen sözleşme ile belediye çalışanlarının maaşlarında ve sosyal haklarında iyileştirme yapıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Belediye-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan toplu iş sözleşmesini birlikte imzaladı. Başkan Doğan, belediye çalışanlarının birçok sosyal hakka sahip olacağını söyledi. Doğan, “Belediyemizde aynı işi yapıp da farklı ücret alan arkadaşlarımız vardı. Büyük bir eşitsizlik ve adaletsizliğe bu sözleşme ile son verdik. Sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Birçok sosyal hakka sahip olacaksınız. Yılda 20 günlük yevmiye sizi bekliyor olacak. Hepinize de sabrınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“3 BİN TL’NİN ALTINDA MAAŞ OLMAYACAK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ücretlere yüzde 20 zam uyguladıklarını söyledi. Doğan, “Ben, sizlerle birlikte yola çıktım. Merkezefendimize sizlerle beraber projeler kazandıracağız. Bugün itibari ile belediyemizde 3 Bin TL altında ücret alınmayacak. Bizler sizlerle birlikte onurlu bir yaşam sürmek istiyoruz. Eşinizle, çocuğunuzla, ailenizle yaşam standartlarınızın çok iyi olmasını istiyoruz. Çalışmalarımız hep bu yönde” diye konuştu.

Tarihi bir gün yaşadıklarını belirten Belediye-İş Genel Mali Sekreteri Bayram Özkan ise, “Burada tarihi bir gün yaşıyoruz. Demokrasi ve emek mücadelesi için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Emek en yüce değerdir. Yıllardır mağdur olan, şirketlerde haklarını arayan arkadaşlarımız var. Yıllardır söylüyoruz, belediyede çalışan herkes işçidir, emekçidir, kamu çalışanıdır. Belediye emekçilerini görmezden geldiler. Bizim siyasi partimiz Türkiye Cumhuriyetidir, lideri de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Belediye çalışanları olmadan hayat olmaz, bizler doğumdan ölüme kadar hizmet ediyoruz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Kıdem tazminatı her şeyimizdir. Sendikal haklar demokrasinin temel taşıdır. Toplu iş sözleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız