birgün

0° PARÇALI AZ BULUTLU

Mersin’de bir ay içerisinde aynı bölgede 15 kedi öldürüldü

Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de son bir ayda 15 kedi ölü olarak bulundu. Kedilerin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

YEREL 05.12.2022 12:23
Mersin’de bir ay içerisinde aynı bölgede 15 kedi öldürüldü Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de son bir ayda farklı tarihlerde 15 kedi ölü olarak bulundu. Kedilerin bazılarında kesici alet, bazılarında ise saçma yarası görüldü.

Mahalleden geçen derenin kenarında bulunan kedilerin şüpheli ölümü üzerine suç duyurusunda bulunan Sinem Balık, "İlk başlarda kedilerin doğal nedenlerden dolayı öldüğünü düşünüyorduk ancak sayı artınca şüphelendik. Hayvanseverler olarak 15 kediyi saydık. Bazı kedilerde kesici alet yarası vardı, bazılarında saçma yarası gördük. Bunu polise haber verdik. Ölü bir kediyi götürdüğümüz veterinerde saçma yarası vardı. Savcılığı da suç duyurusunda bulunduk. Kedilere otopsi yapılacak ve kesin ölüm nedenleri ortaya çıkacak. Bu hayvanlar acı çekerek öldürüldü. Korkunç bir şey. Bunu kimsenin yapmaya hakkı yok. Kedileri öldüren kişi ya da kişilerin bulunmasını istiyoruz. Kedilerin ölü olarak bulunduğu dere boyunca ışıklandırma yetersiz. Güvenlik kamerası takılmasını talep ediyoruz” dedi.

"SORUMLUSUNUN BULUNMASINI İSTİYORUZ"

Bölgede esnaflık yapan ve kedileri besleyen Fikret Canbaz da “Yaklaşık 1 aydır ölümler yaşanıyor. 14-15 ölü kedi saydık. Polise haber verdik. Ekipleri gelerek incelemede bulundu. Benim beslediğim kediler vardı maalesef onları da ölü olarak bulduk. Çok üzüldük. Sorumlusunun bulunmasını istiyoruz. Sadece hayvanlar değil insanlar da burada tehlike altında” diye konuştu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ölü bulunan kedilerin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatırken, savcılık da şikayet üzerine soruşturma başlattı.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun