birgün

24° AÇIK

Mersin'de taksi ücretlerine zam

Mersin’de taksi ücretlerine yapılan zamla açılış ücreti 8 liraya, kilometre ücreti ise 7 liraya çıktı. 100 lira verip Ankara’dan Mersin’e gelen bir yurttaş, otogardan şehir merkezine inmek için 75 lira vermek zorunda kalacak. Dahası var. Otogardan Mezitli Tece’ye taksiyle gitmek için de 220 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu tutar, Mersin-Edirne otobüs biletinden bile pahalı.

EKONOMİ 30.12.2021 11:51
Mersin'de taksi ücretlerine zam
Abone Ol google-news

ABİDİN YAĞMUR

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın zam talebi Esnaf Odaları Birliğince kabul edildi ve Mersinliler taksiye zamlı tarifeden binmeye başladı. Son zamla birlikte açılış ücreti 5.50 liradan 8 liraya çıktı. Kilometre ücreti 7 lira, kısa mesafe fiks ücreti ise 20 lira olarak belirlendi.

Yeni taksimetre tarifesine göre otogardan Mezitli ilçesi Tece mahallesine taksi ile gitmek isteyen biri ortalama 220 lira ödemek zorunda kalacak. 30 kilometrelik mesafe için alınacak bu tutar, 1200 kilometre mesafedeki Edirne’ye gitmekten daha pahalı.

Mersin şehir merkezinden otogara şehir hastanesine ve Mezitli’ye taksiyle gitmek de neredeyse Ankara bileti fiyatına denk geliyor.

Son zamla birlikte çarşı Mezitli arası 50 liradan 80 liraya, çarşı Şehir Hastanesi arası 45 liradan 75 liraya, çarşı otogar arası 45 liradan 75 liraya çıktı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol