birgün

6° AÇIK

Mersin Metrosu 17 aydır sadece bir imza bekliyor!

GÜNCEL 17.01.2023 14:04
Mersin Metrosu 17 aydır sadece bir imza bekliyor!
Abone Ol google-news

Abidin YAĞMUR

Cumhurbaşkanlığı 2023 Yılı Yatırım Programı dün Resmi Gazetede yayımlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin metro projesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yatırım programına alındı. Ancak, metro projesinin finansmanı için gereken kredi onayı imzası 17 aydır Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan çıkmadı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Mersin metrosu projesi, 2022 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na alınmış, metronun temeli de geçen yıl atılmıştı. Ancak metro projesinin finansmanı için gereken kredi onayının Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan bir türlü gelmemesi nedeniyle metro inşaatında beklenen hızlanma yakalanamadı.

‘MERSİNLİLER ASLA UNUTMAZ’

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, metro projesinde 17 ay gecikmeye neden olan bu duruma sosyal medya hesaplarından yaptığı bir açıklama ile tepki gösterdi.

Seçer, “Mersin Metrosu 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’nda yer aldı. Madem ki programa aldınız, yapımı sürerken kredi kullanım onayını Hazine ve Maliye Bakanlığı 17 aydır niye vermiyor? Bir de çıkıp, “Hangi projenizi engelledik” diyorsunuz. Bunu bize reva görenleri Mersinliler asla unutmaz” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol