birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 01.08.2017 21:09

Merve Kavakçı CHP'yi şeriat istememekle suçladı

Merve Kavakçı CHP'yi şeriat istememekle suçladı

Kardeşi AKP'den Milletvekili olan ve Malezya'ya Büyükelçi olarak atanan Merve Kavakçı köşe yazarı olarak bulunduğu Akit gazetesinde CHP'yi şeriat düzenlemesi olan müftülere nikah yetkisini savunmamakla eleştirdi.

Torpil iddialarıyla gündeme gelen ve Malezya'ya Büyükelçi olarak atanan Merve Kavakçı, Büyükelçi olarak atamasının yapılmasına karşılık AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesinde yazılarını hala sürdürüyor. Bugünkü yazısında CHP’yi hedef alan Kavakçı CHP'yi şeriat düzenlemesini istememekle eleştirdi.

Merve Kavakçı'nın yandaş Yeni Akit'te yayımlanan “CHP İngiltere’de olsa ne yapacak?” başlıklı yazısından o bölüm:

CHP’nin İslam alerjisinde bir dönüm noktasına şahit olduğumuza dikkat çekmek isterim. ABD, İngiltere gibi batı ülkelerinde mevcut olan dini liderin, bir başka ifadeyle, mevzubahis din İslam ise, İslamı temsil eden imamın, nikah akdini yerine getirebilme yetkisi varken, benzer bir uygulamanın Türkiye’de benimsenecek olması CHP’yi çok rahatsız etmiştir. Yanlış anlaşılmasın, CHP ülkemizdeki kilisede papazın, sinagogdaki hahamın nikah kıymasına karşı çıkmıyor, bilakis onu alkışlıyor. CHP’li Kılıçdaroğlu Edirne’de CHP’li belediye başkanının himayesinde kilisede kıyılan nikaha katılıyor, şahitlik yapıyor. Ama konu müslüman olunca CHP özüne dönüyor, dişini gösteriyor”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol