birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Mervenur’un katiline müebbet hapis cezası

GÜNCEL 29.09.2022 06:30
Mervenur’un katiline müebbet hapis cezası
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Antalya’da cansız bedeni folyoya sarılı halde bir binanın çatısında bulunan 20 yaşındaki Mervenur Polat’ı öldüren Cüneyt Akyol, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Duruşma sonrası gözyaşlarıyla açıklama yapan anne Güler Polat, “İçimin ateş sönmedi ama biraz hafifledi" dedi. Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Cüneyt Akyol savunmasında “Tasarlayarak öldürmedim. Cinsel saldırıda bulunmadım. Uyuşturucu madde kullandığım için o an öyle gelişti" diye konuştu. Mahkeme heyeti Sanık Cüneyt Akyol’a ‘canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve cinsel saldırı ile uyuşturucu ticareti suçlarından toplam 17 yıl ceza verildi. Tutuklu sanık Aziz Kaya’ya ‘uyuşturucu ticareti’nden 10 yıl, tutuksuz sanık Süleyman Gülten’e ‘delilleri karartma’ suçundan 4 yıl hapis cezası verildi.

DHA’nın haberine göre duruşma sonrası anne Güler Polat, gözyaşlarıyla “Biraz içim hafifledi. Henüz ciğerim yanıyor. Benim küçücük torunumu öksüz bıraktılar. İçimin ateşi sönmedi ama biraz hafifledi. Yavrumu elimden aldılar. Ben elimi bile kaldırmamıştım. Hayatını elinden aldılar. Ciğerimi kopardılar. Benden kötü olsunlar. Hep adalete güvendim, güveniyorum. Kararı veren herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol