birgün

2° AÇIK

SPOR 16.01.2021 15:51

Mesut Özil, Arsenal ile sözleşme feshi için anlaştı

The Athletic, Mesut Özil'in Arsenal ile sözleşme feshi konusunda anlaşmaya vardığını belirtti. Özil'in hafta sonu İstanbul'a geleceği belirtildi.

Mesut Özil, Arsenal ile sözleşme feshi için anlaştı

Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği Mesut Özil, İngiliz kulübü Arsenal ile sözleşmesinin feshi için anlaşma sağladığı iddia edildi.

The Athletic'te yer alan habere göre Mesut Özil ve Arsenal, sözleşmenin feshi konusunda anlaşmaya vardığını, Özil'in hafta sonu İstanbul'a geleceği belirtildi.

Mesut Özil'in sezon sonuna kadar alacağı olan 7 milyon sterlinlik rakam üzerinden Arsenal ile bir anlaşma sağladığı da haberde aktarıldı.

Öte yandan NTV'nin gazeteci Nicolo Schira'dan aktardığı habere göre ise Fenerbahçe, Mesut Özil transferini 2 gün içerisinde tamamlayacak.

Mesut ile 2.5 + 1 yıllık sözleşme imzalanacak ve Özil yıllık ücreti 5 milyon avro olacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol