birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 10.07.2015 16:53

Metal müzik dinleyenler daha mutlu

Metal müzik dinleyenler daha mutlu

Metal müzik dinleyenlerin üzerinde yapılan bir araştırma ilginç bilgiler ortaya koydu. 1980'lerde büyümüş 377 yetişkin üzerinde yapılan araştırmada, metal müzik dinleyenlerin diğer grup ve bireylere göre daha mutlu olduğunu ve daha az psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğu ortaya çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre; araştırma, metalciler arasında topluluk hissiyatının daha güçlü olduğunu ve bu durumun gençleri koruduğunu gösterirken, metal dinleyenlerin daha riskli hayat biçimlerini de deneyimledikleri ancak topluluk tarafından kötü sonuçlardan korundukları ortaya çıktı.

Ayrıca yıllardır ortaya atılan iddiaların aksinemetal dinleyenlerin intihara daha meyilli olmadığı veya daha erken yaşta cinsel ilişki yaşamaya başlamadığı da paylaşıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol