birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.08.2020 13:04

Meteoroloji'den 3 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon, Rize ve Artvin için şiddetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptı

Meteoroloji'den 3 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji, Trabzon, Rize ve Artvin için şiddetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptı.

Meteroroloj Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda; "Doğu Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (11.08.2020 Salı) sabah saatlerinden itibaren Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor" denildi.

Açıklamada, "Şiddetli yağışların meydana getirebileceği ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısı yapıldı.

meteoroloji-den-3-il-icin-saganak-uyarisi-766891-1.

meteoroloji-den-3-il-icin-saganak-uyarisi-766892-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol