birgün

29° AÇIK

Meteoroloji'den 7 il için toz taşınımı uyarısı

Meteoroloji Geel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova için toz taşınımı beklendiğini ifade etti. Yetkililer, toz taşınımı nedeniyle meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, yağış ihtimali olan yerlerde ise çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

GÜNCEL 30.03.2022 14:00
Meteoroloji'den 7 il için toz taşınımı uyarısı
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için toz taşınımı uyarısında bulundu.

Meteoroloji Geel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin açıklamasında, yapılan son değerlendirmelere göre yarın ve cuma günü Marmara Bölgesi’nde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) toz taşınımının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, halen Kuzey Afrika üzerinde bulunan alçak basınç merkezinin Avrupa üzerine hareketi ile birlikte bölgede özellikle yüksek seviyelerde toz taşınımı görüleceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Yetkililer, toz taşınımı nedeniyle meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, yağış ihtimali olan yerlerde ise çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımlayacağı uyarı ve hava tahmin raporlarının dikkatle takip edilmesini istedi.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol