birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.08.2020 22:08

Meteoroloji'den Marmara'ya kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın yarın Trakya'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesinin beklendiği ifade edilirken vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıldı.

Meteoroloji'den Marmara'ya kuvvetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısı yaptı. Rüzgarın yarın Trakya'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesinin beklendiği ifade edilirken vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıldı.

MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Kıyı Ege’de 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji’nin kuvvetli rüzgar uyarısında ise “Rüzgarın yarın Trakya’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız