birgün

20° AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.08.2020 17:09

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmesine göre Rize, Trabzon, Manisa, Uşak, Artvin çevreleri ile İzmir ve Giresun’un iç, Kütahya’nın güney, Afyonkarahisar’ın batı ilçelerinde sağanak bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Rize, Trabzon, Manisa, Uşak, Artvin çevreleri ile İzmir ve Giresun'un iç, Kütahya'nın güney, Afyonkarahisar'ın batı ilçelerinde sağanak beklendiğini belirtti. Meteoroloji'nin değerlendirmesine göre, Hava sıcaklığının İç Ege'de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre; genellikle mevsim normalleri civarında, İç Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren batı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı İç Ege'de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Rize, Trabzon, Manisa, Uşak, Artvin çevreleri ile İzmir ve Giresun’un iç, Kütahya’nın güney, Afyonkarahisar’ın batı ilçelerinde sağanak bekleniyor.

(ANKA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız