birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güneydoğlu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini bildirdi. Termometrelerin 40 dereceye çıkacağı bölgede hafta sonu boyunca sıcaklıklar aynı değerde kalacak. İstanbul, Ankara ve İzmir'de ise sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.

GÜNCEL 30.07.2022 09:35
Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Artvin, Ardahan, Kars ve Iğdır çevreleri ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Termometreler 40 derecenin üzerine çıkacak. Sıcaklık hafta boyunca aynı değerlerde kalacak. Ankara, İstanbul ve İzmir'de sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.

meteoroloji-den-sicak-hava-uyarisi-1046117-1.

Karadeniz Bölgesi ve Karadeniz'in Marmara'ya bakan tarafında sağanak geçişleri önümüzdeki hafta boyunca devam edecek.

En yüksek sıcaklık değerlerinin, İstanbul'da 32, İzmir'de 35, Antalya 31-32, Adana 35-36, Diyarbakır'da 41, Samsun'da 28-30 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Uzmanlar, özellikle güneş ışınlarının en dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına maruz kalınmamasını tavsiye etti.

meteoroloji-den-sicak-hava-uyarisi-1046118-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol