birgün

19° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 08.04.2021 12:41

Meteorolojiden İstanbul için sarı uyarı

Meteoroloji 'sarı meteorolojik uyarı' koduyla İstanbul'u sağanak yağışlar konusunda uyardı.

Meteorolojiden İstanbul için sarı uyarı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Açıklamada, son değerlendirmelere göre, İstanbul'da halen devam eden sağanak yağışların, bu akşam saatlerine kadar yerel kuvvetli (20-35 kg/m2) olması beklendiği belirtildi.

Kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, ulaşımda aksama gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Öte yandan Batı Karadeniz'e sağanak, Güney Ege'ye de fırtına uyarıları yapıldı.

meteorolojiden-istanbul-icin-sari-uyari-862098-1.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sırasıyla şöyle:

"İstanbul'da halen devam eden sağanak yağışların, bu akşam saatlerine kadar yerel kuvvetli (20-35 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

"Bugün öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak olan yağışların, zamanla etkisini artırarak karla karışık yağmur ve iç kesimlerinde (400 m üzeri) yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

"Güney Ege'de bugün (08.04.2021 Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın Cumartesi (10.04.2021) günü akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol