birgün

15° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.09.2021 19:26

Metin Lokumcu davasında itirazlar reddedildi; Ağır ceza mahkemesinde görülecek

Polisin sıktığı biber gazıyla yaşamını yitiren Devrimci Öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüne ilişkin davanın ağır ceza mahkemesinde görülmesine karşı yapılan itirazlar reddedildi. Dava, Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Metin Lokumcu davasında itirazlar reddedildi; Ağır ceza mahkemesinde görülecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Artvin Hopa’da yapacağı miting öncesindeki protestolarda polisin sıktığı biber gazıyla yaşamını yitiren Devrimci Öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüne ilişkin davanın ağır ceza mahkemesinde görülmesine karşı yapılan itirazlar reddedildi.

Trabzon 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada mahkeme heyeti mahkemenin görevsizliği ile TCK 87/4 hükmü uyarınca dosyanın görevli Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine hükmetmişti.

Konuyla ilgili duyuru sosyal medyada Metin Lokumcu davası hesabından yapıldı. Açıklamada, karara yapılan itirazların reddedildiği belitilerek, "13 polisin yargılandığı davamızın Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesine karşı yapılan itirazlar reddedildi. 10 yıl 3 ay 21 gün sonra nihayet talep ettiğimiz ve olması gereken noktaya geldik. Davamız artık Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek" dedi.

metin-lokumcu-davasinda-itirazlar-reddedildi-agir-ceza-mahkemesinde-gorulecek-924067-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol