birgün

6° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

Metin Özkan'ın çaldığı iddia edilen paranın sahibi konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eski basın danışmanı Metin Özkan’ın çantasından para çaldığı iddia edilen Ufuk Enginer isimli kadın konuştu. Enginer, “Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından” dedi.

GÜNCEL 23.02.2022 11:44
Metin Özkan'ın çaldığı iddia edilen paranın sahibi konuştu
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eski basın danışmanı Metin Özkan, İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Mastercheff restoranında Aralık 2021’de, Ufuk Enginler isimli kadının çantasından 700 dolar para aldı öne sürülen görüntülerle gündeme geldi. Haberlerde sözü geçen çantanın sahibi Ufuk Enginler, Metin Özkan’dan neden şikayetçi olmadığını söyledi, olay günü ve sonrasında neler yaşandığını anlattı.

Yeniçağ’a konuşan Enginer, “Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani” dedi.

“ÇALDIĞI 700 DOLARI GERİ GÖNDERDİ, ALMADIM”
Özkan’ın, çantadan çaldığı iddia edilen 700 doları geri gönderdiği fakat parayı almadığını söyleyen Ufuk Enginer, “Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim” ifadelerini kullandı.

Herhangi bir tehdit almadığını söyleyen Enginer, “Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım” dedi.

Hakkındaki haberlerin ardından açıklama yapan Metin Özkan, görüntülerin 'montaj' olduğunu öne sürmüş ve suçlamaları reddetmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol