birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.06.2018 12:35

Metin Uca'dan Saray şarkıcılarına gönderme

Metin Uca'dan Saray şarkıcılarına gönderme

Sosyal medya hesaplarını aktif bir biçimde kullanan televizyoncu Metin Uca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla her fırsatta koşarak Saray'a Erdoğan'ı ziyarete giden şarkıcı ve sanatçıları eleştirdi.

NBA takımlarından Golden State Warriors'ın şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra iki yıldız Stephan Curry ve Kevin Durant'ın tıpkı LeBron James gibi Beyaz Saray'a gitmeyi reddetti. Uca ise bu haberlerden sonra şu paylaşımı yaptı:

“Önce LeBron James Trıump'lı bir beyazsaraya çağrılmak istenmediğini söylemiş, bugün NBA’yi kazanan Golden State'li Stephan Curry ve Kavin Durant da bunu desteklemişlerdi. Güç sarhoşu çağırdığında yaltaklanıp koşturan, kimin yanında durduğunu bilmeyen, bazılarına örnek olur mu?”

metin-uca-dan-saray-sarkicilarina-gonderme-473043-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız