Star gazetesinin AKP’li yazarı Mehmet Metiner, katıldığı bir TV programında, “Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz” itirafında bulundu.

Metiner: Bugün başka cemaatlerle temastayız, yarın ne çıkar bilemeyiz

MEDYA SERVİSİ

Eski AKP Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, CNN Türk’te katıldığı bir tartışma programında, iktidarın dini cemaatlerle olan ilişkisi konusunda oldukça çarpıcı ifadeler kullandı.

Programda Atatürk’ü hedef alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş üzerinden, AKP’nin Fethullahçı yapıyla girdiği ilişki konusunda savunma yapmak isteyen Metiner, “Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet, ortaya çıktığında anlaşılır” dedi.

Metiner programda şu ifadeleri kullandı:

‘DİNİ CEMAATLERLE İÇ İÇEYİZ’

“Her kesimin içinde fanatikler var. Atatürk’ü sevenler var, sevmeyenler var. Böyle bir mecburiyet de dayatamazsınız. Ama bu ülkenin ortak değerine asla kimsenin hareket etmesine izin vermeyiz. Lanet okumasına asla izin vermeyiz. Duayı fazlasıyla hak eder. Ama ‘Atatürk’ü neden sevmiyorsun’… Bırak da insanlar kimi sevip sevmeyeceklerine kendileri karar versin. Geçmişle ilgili önerim şu… Ali Erbaş’ı birkaç kalem fırçasıyla ifade etmek doğru değil. Şöyle doğru değil, biz geçmişini biliriz çünkü. Ama 17-25 Aralık’a kadar, başkalarının dini cemaatlerle çok fazla teması olmayabilir. Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlışlık yok. Şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır.”

Programın konuklarından hukukçu Ruşen Gültekin ise Metiner’in bu sözlerinin ardından “Bu çok tehlikeli” dedi.