birgün

8° AÇIK

KADIN 27.02.2020 20:29

Metro çıkışında takip ettiği kadına cinsel saldırıda bulunan erkek tutuklandı

Pendik metro istasyonunun çıkışında bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan M.D., “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan tutuklandı

Metro çıkışında takip ettiği kadına cinsel saldırıda bulunan erkek tutuklandı

İstanbul Pendik metro istasyonunun çıkışında takip ettiği kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan M.D., tutuklandı.

Emniyetteki işlemlerinden sonra savcılığa sevk edilen M.D., adlı erkek sorgusunun ardından, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Sanık mahkemedeki sorgusunda, “Psikolojim bozuktur. Bayana adres sordum. Bana adresi tarif etti. Daha sonra bir anlık gafletle cinsel organımı çıkardım. Bayanın eline dokunmak istedim. Ancak bağırınca korkarak merdivenlerden aşağıya doğru kaçmaya başladım. Yaptığım için çok pişmanım" dedi.

Mahkeme M.D.'nin, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız