birgün

21° AÇIK

Metro Turizm'in muavininden kadın yolcuya cinsel saldırı!

GÜNCEL 25.05.2016 15:54
Metro Turizm'in muavininden kadın yolcuya cinsel saldırı!
Abone Ol google-news

Metro Turizm'in Muğla'dan İstanbul'a giden otobüsünde muavin, uyuyan bir kadın yolcuya cinsel saldırıda bulundu. Yaşanan skandalın polise aksetmesi üzerine muavin gözaltına alınırken, Odatv'ye konuşan Metro Turizm yönetimi olayı doğruladı ve muavinden hesap soracaklarını, mağdur kadına da destek vereceklerini söyledi.

Olay, Metro Turizm'in dün akşam saat 19.15'te Muğla'dan kalkarak İstanbul'a giden 483465 sefer sayılı otobüsünde yaşandı. Otobüsün muavini, bu sabah saat 05.40 sıralarında Yalova feribotundayken mastürbasyon yaptı ve daha sonra uyuyan kadın yolcunun üstüne spremlerini akıttı. Kadının uyanarak çığlık atması üzerine muavin önce “su döküldü” dedi, daha sonra ise kaçtı.

Saldırıya uğrayan C.D.’nin arkadaşı Kerem G., saat 05:40 gibi yaşandığı belirtilen olayla ilgili Ekşi Sözlük'e "Arkadaşım o sırada uyuyor. Yanındaki koltuk boş. Ancak önde ve arkada oturan başka kişiler var. Otobüsün yarısı dolu. Kız arkadaşım uyuduğu esnada, yakınında oluşan bir sese uyanıyor. Kalktığı an, otobüs muavinini o halde görüyor. Kız arkadaşım o arada çığlık atıyor. Muavinin sıvısı, arkadaşımın yüzüne ve oturduğu koltuğa geliyor. Kız arkadaşımın bağırması ile ortalık karışıyor. O sırada, yine otobüste bulunan bir kadın avukat arkadaşıma yardım ediyor. Olay jandarmaya bildiriliyor" diye yazdı.

MUAVİN GÖZALTINDA

Otobüsün bulunduğu feribot iskeleye yanaştığı esnada jandarma ve olay yeri inceleme ekiplerinin otobüse geldiğini aktaran Kerem G., "Arkadaşım, delil olması için yüzündeki sıvıyı dahi uzun bir süre silmemiş. Daha sonra ekipler, hem koltukta hem arkadaşımın üzerinden inceleme yapıyor. Olay ile ilgili şikayetçi olduk. Muavin de gözaltına alındı" dedi.

METRO TURİZM DOĞRULADI

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk, Odatv'ye olayı doğrularken, muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi. Çiğdem Öztürk Odatv’ye şu açıklamayı yaptı:

“Olay doğru. Bir kadın yönetici olarak bunu kabul edebilmem, hazmedebilmem mümkün değil. Yasaların bize tanıdığı her türlü imkanı tanıyarak, hukuki manada söz konusu şahsa her türlü yaptırımı yaparken; diğer taraftan biliyorum bunun telafisi olmaz ama müşteki olan yolcumuzun psikolojik durumunu düzeltebilmek için, psikolojik destek dahil elimden ne geliyorsa yapacağım bu olayı unutturabilmek için, ama biliyorum unutulmayacak. İnanın bu ahlaksız şahsın olduğu tarafta değiliz."

MUAVİN SERBEST

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin şirket kaynaklarına dayandırdığı habere göre, muavin G.'nin Eskihisar Jandarma Karakolu'ndaki ifadesinden sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol