birgün

21° PARÇALI BULUTLU

MetroPOLL anketi: Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı giderek düşüyor

MetroPOLL Araştırma'nın anketine göre, Erdoğan'ın 'görev yapış tarzını' onaylamayanlar bir önceki aya göre yüzde 2,7'lik bir artışla, yüzde 53,7'ye ulaştı.

SİYASET 28.07.2022 16:24
MetroPOLL anketi: Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı giderek düşüyor Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

MetroPOLL Araştırma, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görev onayı konusunda yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı.

Ankette katılımcılara, "Genel olarak düşündüğünüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Erdoğan'ın görev yapış tarzını onaylamayanlar, bir önceki aya göre yüzde 2,7'lik bir artışla, yüzde 53,7'ye ulaştı.

MetroPOLL Araştırma’nın temmuz verilerine göre Erdoğan’ın ‘görev yapış tarzını onaylayanların’ oranı hazirana göre yüzde 2,7 düştü. Haziran araştırmasında “Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz” sorusuna katılımcıların yüzde 51,6 “Hayır, onaylamıyorum” yüzde 44,2 “Evet, onaylıyorum” demişti.

GÖREV ONAYI VERMEYENLERİN ORANI ARTTI

Temmuz araştırmasında ise Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı yüzde 2,7 azaldı. Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı yüzde 41,5 olurken, görev onayı vermeyenlerin oranı yüzde 53,7’ye yükseldi.

Anket sonuçlarının partilere dağılımına bakıldığında, AKP'lilerin yüzde 89,8’si Erdoğan’ın görevini onaylarken, yüzde 7,3’lük bir kesim “Onaylamıyorum” dedi.

‘Onaylama’ oranı MHP’de 65,5 oldu. Yüzde 31’lik kesim ise Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylamadığını söyledi.

metropoll-anketi-erdogan-in-gorev-onayi-giderek-dusuyor-1045512-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol