birgün

5° PARÇALI BULUTLU

MetroPOLL'den anket: Erdoğan mı, rakibi mi?

MetroPOLL Araştırma'nın "Erdoğan mı, rakibi mi?" anketine göre, "Erdoğan'ın karşısına çıkan rakibine oy veririm" diyenlerin yanıtı yüzde 38,4 oldu ve "Erdoğan'a oy veririm" diyenleri geçti.

SİYASET 06.12.2022 18:07
MetroPOLL'den anket: Erdoğan mı, rakibi mi?
Abone Ol google-news

MetroPOLL Araştırma, "Türkiye'nin Nabzı Kasım 2022" araştırmasındaki "Erdoğan mı rakibi mi?" anketinin sonucunu paylaştı.

Ankette katılımcılara "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a mı, yoksa onun karşısına çıkan rakiplerine mi oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

Ankette Erdoğan'ın rakipleri olarak herhangi bir isme yer verilmedi.

"Erdoğan'a oy veririm" diyenlerin oranı yüzde 37 olurken, "Karşısına çıkan rakibine oy veririm" cevabını verenler ise yüzde 38,4 oldu.

"Rakibin kim olduğuna bağlı" yanıtını verenler yüzde 16,9, "Fikrim yok/Cevap yok" diyenler ise yüzde 7,9 oldu.

metropoll-den-anket-erdogan-mi-rakibi-mi-1096992-1.

Anketin künyesi hakkında şu bilgilere yer verildi:

"Türkiye'nin Nabzı Kasım ayı araştırması: Türkiye genelinde NUTS 2 sistemine göre 26 bölgeyi esas alan 28 ilde tabakalı örnekleme ve ağırlıklandırma yöntemi ile 15-20 Kasım 2022 tarihleri arasında toplam 2122 kişi ile yapılmıştır. Araştırma; 0,95 güven sınırları içinde +/- 2,13 hata payı ile CATI (Bilgisayar Destekli Telefonda Anket) yöntemiyle gerçekleştirilmiştir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol