birgün

22° AÇIK

MetroPOLL'den 'fiyat artışları' anketi: Yüzde 86 rahatsız

MetroPOLL Araştırma doğalgaz ve elektriğe gelen zamları halka sordu. Anket sonuçlarına göre halkın yüzde 86'sı zamlardan rahatsız.

GÜNCEL 09.03.2022 14:54
MetroPOLL'den 'fiyat artışları' anketi: Yüzde 86 rahatsız
Abone Ol google-news

Doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Son olarak MetroPOLL'ün yaptığı yeni bir araştırmada fahiş fiyat artışlarının vatandaş tarafından nasıl yorumlandığı paylaşıldı.

Araştırmaya göre halkın yüzde 44'ü faturalardaki artışların fahiş olduğunu düşünürken yüzde 42'si ise faturaların çok arttığını belirtti.

Yüzde 86'lık kısım faturalara yansıyan fiyatlardan memnun olmadığını paylaşırken yüzde 12'lik kısım zamların makul olduğunu düşündü.

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, araştırma sonuçlarını şöyle paylaştı:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol