birgün

21° AÇIK

MetroPOLL'den 'KDV indirimi' anketi

Dünkü kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, temizlik ürünleri, yeme-içme sektörü ve otelcilik hizmetlerinde KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü açıklamıştı. Metropoll araştırma şirketi, elektrikteki KDV indirimini yurttaşa sordu. Yurttaşların büyük çoğunluğu, elektrik faturalarındaki KDV indiriminden hiç etkilenmediğini söyledi.

GÜNCEL 29.03.2022 22:02
MetroPOLL'den 'KDV indirimi' anketi
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında temizlik ürünleri, yeme-içme sektörü ve otelcilik hizmetlerinde KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü açıklamıştı.

KDV indirimini Metropoll araştırma şirketi yurttaşlara sordu.

Elektrik faturalarındaki KDV indiriminin hiç etkilemediğini söyleyenlerin oranı AKP'de yüzde 36,8; Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) yüzde 49,1; İYİ Partide 45,4; Halkların Demokratik Partisinde (HDP) yüzde 55,1, MHP'de 56,1, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisinde yüzde 60 oldu.

Faturaların daha yükseldiğini söyleyenlerin oranı AKP'de yüzde 21,7; CHP'de yüzde 39,9; İYİ Partide yüzde 43,6; HDP'de yüzde 32,4,; MHP'de yüzde 13,6 ve DEVA Partisinde yüzde 26,7 olarak tespit edildi.

Gıda ürünlerinde KDV indiriminin faturaya yansıdığını söyleyenlerin oranı yüzde 10,5, değişiklik olmadığını ifade edenlerin oranı yüzde 82,1, indirimden haberi olmayanların oranı ise yüzde 7,4 oldu.

AKP seçmeninin yüzde 74,1'i faturalardaki değişiklik olmadığını düşünüyor. Bu oran CHP'de yüzde 92; İYİ Partide 73,3; HDP yüzde 85,3; MHP'de yüzde 84,8 ve DEVA Partisinde yüzde 96,6 oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol