MHP Aydın İl Başkanı görevden alındı

09.12.2019 12:49 GÜNCEL
İYİ Partili Belediye Başkanı'na "Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor" diyen MHP Aydın İl Başkanı görevden alındı

Bir basın toplantısında "Asker karısı gibi ağlıyor.'' sözleri ile sosyal medyada tepki çeken MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan görevden alındı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’ın görevden alındığını açıkladı. Yalçın “MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yapmış olduğu basın açıklaması sırasında kullanmış olduğu ifadeler sonucu halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle il başkanlığı görevinden alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Pehlivan düzenlediği bir basın toplantısında İncirliova’nın İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kara’ya “Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. ‘Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu’ gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde” demiş ve kamuoyundan tepki toplamıştı.