birgün

20° AÇIK

MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Merkez Disiplin Kurulu kararıyla 7 ismin ihraç edildiğini duyurdu. İhraç edilen isimlerden Nazif Okumuş, 21'inci dönemde MHP İstanbul milletvekilliği yapmıştı. Suat Başaran ve Atila Kaya ise Alparslan Türkeş döneminde Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmıştı. MHP İstanbul eski milletvekili olan Atilla Kaya, 16 Nisan 2017'deki referanduma giden süreçte Devlet Bahçeli'nin kararına tepki göstererek Genel Başkan Yardımcılığından istifa etmişti.

SİYASET 23.09.2021 13:36
MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı
Abone Ol google-news

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren'in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar karar verdi.

İhraç edilen isimlerden Nazif Okumuş, 21'inci dönemde MHP İstanbul milletvekilliği yapmıştı. Suat Başaran ve Atila Kaya ise Alparslan Türkeş döneminde Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmıştı. MHP İstanbul eski milletvekili olan Atilla Kaya, 16 Nisan 2017'deki referanduma giden süreçte Devlet Bahçeli'nin kararına tepki göstererek Genel Başkan Yardımcılığından istifa etmişti.

'MHP ALEYHİNE FAALİYET GÖSTERDİLER'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Merkez Disiplin Kurulu kararıyla Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmalarına karar verildiğini duyurdu. Genel merkeze muhalif oldukları bilinen yedi kişi, "parti aleyhine faaliyet yürütmek"le suçlanmıştı.

Yalçın yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere MHP; sadece demokratik düzenin dinamikleri çerçevesinde faaliyet gösteren bir siyasi parti değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal açıdan hayati işlev üslenen dinamik bir dava ve ülkü mahfilidir" diyerek şunları söyledi:

"MHP’de liyakatsizlik ve gevşeklik göstererek ana gövdeden kim kopmuşsa marjinalleşip yok olmuştur. MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında görev alan, ancak daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan bazı isimler; son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir. Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken; gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hâlâ MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hâle gelmiştir. MHP Merkez Disiplin Kurulu’nca; anılan gerekçelerle Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmalarına karar verilmiştir."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol