birgün

12° PARÇALI BULUTLU

MHP'de Davutoğlu rahatsızlığı: Etkinliğe katılması 'uygun' bulunmadı

MHP'li Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Gökbel Yağlı Güreş etkinliğine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımı 'uygun' bulunmadı. Gokbel Güreş Komitesi, organizasyonun belediye ile MHP il ve ilçe başkanlıklarınca düzenleneceğini ve Davutoğlu'nun etkinliğe katılmasının uygun olmayacağı açıklaması yaptı. Açıklamada "Sayın Genel Başkanınızın davet edilmediği bu etkinliğe katılımlarının uygun olmayacağı değerIendirilmiştir" denildi.

SİYASET 16.07.2022 01:13
MHP'de Davutoğlu rahatsızlığı: Etkinliğe katılması 'uygun' bulunmadı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri 16-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Alanya Gökbel Yağlı Güreş etkinliğine Alanya Belediyesi tarafından Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatı da davet edildi. Gelecek Partisi ilçe yönetimi Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun da etkinliğe katılacağını Gokbel Güreş Komitesi'ne bildirdi.

"SİYASİ KONUŞMALARA YER VERİLMEYECEK"

Karar'da yer alan habere göre, Davutoğlu'nun etkinliğe katılacağının bildirilmesi üzerine Gokbel Güreş Komitesi, Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatına yazılı bildirim yaparak, organizasyonun belediye ile MHP il ve ilçe başkanlıklarınca düzenleneceğini ve Davutoğlu'nun etkinliğe katılmasının uygun olmayacağı belirtildi.

Yazıda, "Ülkemizin içerisinde bulunduğu nazik siyasi ortam nedeniyle; Sayın Genel Başkanınızın davet edilmediği bu etkinliğe katılımlarının uygun olmayacağı değerIendirilmiştir. Ayrıca; etkinliğimizde siyasi konuşmalara yer verilmeyecek olup, katılım talebiniz ve ilginizden dolayı teşekkür eder, bilgilerinizi rica ederiz" denildi.

İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Av. Mevlüt Çakan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "62. 63. ve 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükumetleri Başbakanı Genel Başkanımız Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Yörük/Türkmen vatandaşlarımız ile buluşmak isterse her şart ve durumda Türkiye'nin her bir iline/ilçesine gider ve vatandaşlar ile buluşur. Ancak resmi olarak tarafımıza iletilen yazıda bilinenin, duyurulanın ve 18 yıldır oluşan teamülün aksine, organizasyonun MHP il ve ilçe başkanlıkları ile belediye tarafından ortaklaşa yapıldığı açık bir şekilde ifade edildiğinden Genel Başkanımız bu organizasyona katılmamayı tensip buyurmuşlardır" dedi.

Organizasyona "siyasi gölge" düştüğünü ileri süren Çakan, ilçe başkanlığı olarak da organizasyona katılım sağlamayacaklarını söyledi.

Çakan, açıklamasında Alanya Belediyesi ve Alanya Belediyesi Güreş Komitesi'nin yanıtlaması talebiyle bazı sorular yöneltti.

Yöneltilen sorular şöyle:

"* Kültür Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras listesine giren ve 2004 yılından beridir düzenlenen Gökbel Yağlı Güreşleri organizasyonu MHP il ve ilçe teşkilatları ile Alanya Belediyesi tarafından ortaklaşa mı düzenlenmektedir?

* Organizasyon ortaklaşa düzenleniyor ise adı geçen siyasi partinin bu ortaklıktaki payı ve rolü nedir?

* Organizasyon ortaklaşa düzenleniyor ise Alanya Belediyesinin internet sitesinde, sosyal medya hesaplarında bu ortaklıktan neden bahsedilmemiştir?

* Organizasyon ortaklaşa düzenleniyor ise bu ortaklık ne zaman sona erecektir?"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol