birgün

13° PARÇALI BULUTLU

MHP'de 'Sinan Ateş' istifası: "Yetkili kişilerin tutumları dolayısıyla..."

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Tuğçe Karadeniz, Sinan Ateş cinayeti sonrası partisinin tutumuna tepki göstererek istifa etti. Karadeniz, "Sabırla bekledim. Ancak bu süreçte yetkili kişilerin beyanatları ve tutumları dolayısıyla bu bekleyişin beyhude olduğuna kanaat getirdim" dedi.

GÜNCEL 28.01.2023 14:15
MHP'de 'Sinan Ateş' istifası: "Yetkili kişilerin tutumları dolayısıyla..."
Abone Ol google-news

MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Tuğçe Karadeniz, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastına ilişkin "MHP yetkililerinin" tutumuna tepki göstererek istifa etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Karadeniz, "Ülkenin başkentinde alçakça ve pervasızca işlenen ve iki küçük kız çocuğunu yetim bırakan cinayet sonrasında yaşanan olaylar ile mensubu olduğum partinin takındığı tutumu vicdanen kabul etmem mümkün değildir" dedi.

Tuğçe Karadeniz, şöyle devam etti: "Cinayet gününden bugüne kadar bize yakışan duruşun sergilenmesini umut ederek sabırla bekledim. Ancak bu süreçte yetkili kişilerin beyanatları ve tutumları dolayısıyla bu bekleyişin beyhude olduğuna kanaat getirdim."

Karadeniz, mesajından şunları ifade etti: "Tüm bu nedenlerle vicdan sahibi bir insan, hukukçu ve Türk milliyetçisi kimliğimin gereği olarak mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğinden ayrılmış bulunmaktayım."

SİNAN ATEŞ SUİKASTI

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022'de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Açılan soruşturma kapsamında 18 kişi tutuklanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol