birgün

23° AÇIK

SİYASET 30.07.2020 18:01

MHP’den ihraç edilen Enginyurt’tan Bahçeli’ye sitem

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Bahçeli’ye sitem etti.Bayram sonrası yargı yoluna gideceğini açıkladı.

MHP’den ihraç edilen Enginyurt’tan Bahçeli’ye sitem

AKP ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li ye yönelik eleştirilerinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bayram sonrası yargı yoluna gideceğini açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da " Allah razı olsun Sayın Devlet Bahçeli! İyi ki, halkımızın derdini söylediğim, fındık üreticisin hakkını savunduğum,Orduluya sahip çıktığım için ihraç ettin " dedi.

İhraç kararının ardından ANKA Haber Ajansı’na konuşan Enginyurt,“Kağıt üzerinde MHP’den ihraç edildik. 41 yıllık ülkücü hareket mensubuyum, hiç kimsenin ülkücülüğü elimden alması mümkün değil” dedi.

Cemal Enginyurt, MHP’den ihraç edilmesine ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye her hangi bir kırgınlığı olup olmadığına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

“Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye karşı her hangi bir kırgınlığım yok. Büyüğümüzdür, takdiri böyledir ama Genel Başkanın yanında olup da bize karşı bir hesap yapan varsa onlara karşı kırgınlığımız vardır.”

Cemal Enginyurt, ihraç kararının ardından Twitter'dan "İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir!" tepkisini göstermişti. Enginyurt, ihraç talebi ile MHP Disiplin Kurulu'na sevk kararının ardından ise Bakan Pakdemirli'ye yönelik sözlerinin ardından böyle bir gelişmeyi beklediğini vurgulamıştı.

Enginyurt, yaptığı diğer bir paylaşımda ise, “Allah razı olsun Sayın Devlet Bahçeli! İyi ki, halkımızın derdini söylediğim,Fındık üreticisin hakkını savunduğum,Orduluya sahip çıktığım için ihraç ettin. Liderimiz olarak seni sevdim, sevmeye devam edeceğim. Allah inanan ve doğru olanların yanındadır. Üzüldüm!Keşke helalleşseydik” ifadelerini kullandı.

CEMAL ENGİNYURT KİMDİR?

Enginyurt, 9 Nisan 1965 yılında Ordu'nun Dedeli Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu'da tamamladı. Üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde yaptı.

Ülkü Ocakları üyesiyken 12 Eylül 1980 darbesinin ardından 3 yıl hapiste kaldı. 1986 yılında Ordu Bizim Ocak temciliğini kurarak,12 Eylül sonrası İlk Ülkü Ocakları faaliyetini başlattı. 1991 yılında MÇP İl sekreteri olarak başladığı parti yöneticiliği,1993 yılında MHP MYK üyesi, 1994 yılında MHP Ordu il başkanı seçildi. Aynı yıl MHP'den Ordu Belediye başkan adayı,1995 seçimlerinde MHP Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu.


1997 yılında MHP Ordu İl başkanlığına tekrar seçildi, 1999 yılında MHP 1.sıra milletvekili adayı olarak girdiği seçimden Ordu milletvekili olarak, MHP'nin Ordu ilinde seçilen ilk milletvekili oldu. 2012 yılında MHP Ordu İl Başkanlığı görevine tekrar seçildi. Bu görevi 2014 yılına kadar sürdürdü. 2014 yerel seçimlerinde MHP'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, seçilemedi. Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP'den Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri'nde MHP'den aday olarak tekrar TBMM'ye girdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız