birgün

14° AÇIK

MHP'den istifa etmişti: CHP'ye geçti, rozetini Kılıçdaroğlu taktı

Geçtiğimiz haziran ayında MHP'den istifa ettiğini duyuran Engin Ayengin CHP'ye katıldı. Ayengin'e parti rozetini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

SİYASET 01.02.2023 15:13
MHP'den istifa etmişti: CHP'ye geçti, rozetini Kılıçdaroğlu taktı
Abone Ol google-news

MHP’den 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı, 2018 yılında da milletvekili aday adayı olan Engin Ayengin, partisinden istifa ettikten sonra CHP'ye katıldı. Ayengin'e rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “TBMM'de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 2018 Genel seçimlerinde MHP'den milletvekili adayı olup bir süre önce partimize katılan Engin Ayengin'e rozetini taktı. Aramıza hoşgeldiniz…" ifadelerini kullandı.

"TEK GERÇEĞİMİZ KİMİN ATATÜRK YOLUNDA YÜRÜDÜĞÜDÜR"

Ayengin, Haziran 2022'de istifasını sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurmuştu: "Varlık amacımın farkına vardığım gün itibarı, tüm benliğimi adamış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Türk milleti ve aziz vatanımın geleceği için hizmet etmeyi bir borç bildim. Atatürk ve Ülkü kimliğimden asla taviz vermeden yürümüş olduğum yolu bir şeref saydım ve sayacağım. Bu yolda tek başıma kalsam son nefesime kadar yürüyeceğim. Bugünden itibaren şahsiyetimi, kişiliğimi ve varlığımı borçlu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden üzülerek istifa ettiğimi tüm eş, dost, akraba ve seven sevmeyen herkese duyurmak istiyorum. Geldiğimiz 20 yıllık bu süreç, hangi partili olduğumuzun hiç bir önemi olmadığını ayan beyan ortaya koymuştur. Tek gerçeğimiz kimin Atatürk yolunda yürüdüğüdür."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol