birgün

27° AÇIK

MHP ilçe başkanından kontak kapatan taksicilere destek: ‘Artık poz vermeyi bırakın'

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, AKP’li Ardeşen Belediyesi önünde kontak kapatıp eylem yapan taksicilere destek verdi.

GÜNCEL 19.06.2022 21:00
MHP ilçe başkanından kontak kapatan taksicilere destek: ‘Artık poz vermeyi bırakın'
Abone Ol google-news

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, Rize-Artvin Havalimanı'ndan yolcu alamadıkları gerekçesiyle önceki gün Ardeşen Belediyesi önünde kontak kapatan taksicilere verdi. Ardeşen’in AKP iktidarı döneminde çözülmeyen sorunlarına dikkat çeken Bayrak, Ardeşenli siyasetçi ve bürokratlara hitaben, “Ardeşenli bunu hak etmiyor. Artık poz vermeyi, resim çekmeyi bırakın, icraat yapın, Ardeşen’imize sahip çıkın” dedi.

Ardeşenli taksiciler Rize-Artvin Havalimanı'ndan yolcu alamadıkları gerekçesiyle önceki gün Ardeşen Belediyesi önünde kontak kapatma eylemi yapmış; AKP'li Belediye Başkanı Avni Kahyaoğlu, "Bu yaptığınız eylem doğru bir eylem değil. Bu işi siyasiler çözer, yolu trafiğe açın” diyerek taksicilere tepki göstermişti. Bir taksici de Kahyaoğlu’na, "Oy zamanı geldi mi bizim kapımızı çalıyorsunuz. Ben oturttum seni oraya, sen de benim hakkımı savunacaksın” diyerek karşılık vermişti.

"ARTIK POZ VERMEYİ, RESİM ÇEKMEYİ BIRAKIN, İCRAAT YAPIN"

MHP Ardeşen İlçe Başkanı Cemil Bayrak, sosyal medya hesabında dün yaptığı paylaşımda, Ardeşen’in AKP iktidarı döneminde çözülmeyen sorunlarına dikkat çekerek, Ardeşenli siyasetçi ve bürokratlara hitaben, “Ardeşenli bunu hak etmiyor. Artık poz vermeyi, resim çekmeyi bırakın, icraat yapın, Ardeşen’imize sahip çıkın. Bölgemizde çok fazla sorun var, bunları görün artık" dedi.

Kontak kapatma eylemi yapan Ardeşenli taksicilere destek veren Cemil Bayrak, paylaşımında şunları kaydetti:

"Cezaevimiz vardı, Kalkandere’ye verdiniz. Çay fabrikası yatırım programına alındı, Sakarya’ya verdiniz. Çimento fabrikasını Çayeli'ne verdiniz. Organize sanayi; Kalkandere ile birlikte 20 yıl önce programa alındı, İkizdere 2. etaba başlıyor, bizde çivi çakılmadı. Orman müdürlüğü, Pazar'a verildi. Askeri şube, Pazar'a verildi. Havaalanı, Pazar'a verildi. Ardeşenli bunu hak etmiyor. Taksici, hastanede ve adliyede olduğu gibi havalimanından da taksi durağı alamıyor. Ardeşenli yolcuyu Pazar taksisi veya dolmuşu taşıyacak. Ardeşenli esnaf yine mağdur. Biz, Ardeşen’in taksicisine, minibüsçüsüne ne zaman sahip çıkacağız? Ardeşen’e istihdam anlamında ve yatırım yapılması konusunda ne zaman birlik olacağız?”

(ANKA - GENÇAĞA KARAFAZLI)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol