MHP İstanbul İl Başkanı'ndan ABD Büyükelçiliği'ne: F*ck you, go home

07.10.2019 11:57 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Birol Gür, ABD Büyükelçiliği'nin Ergun Babahan'ın Twitter paylaşımını beğenmesinin ardından yaşanan 'Bahçeli krizi' sonrasında büyükelçilik Twitter hesabına küfür ederek "F*ck u, go home" yazdı.Türkiye'nin ABD Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından, Ergun Babahan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuna ilişkin yazdığı "Türkiye halkları Bahçeli'siz siyaset dönemine hazır olmalı" Tweet'i beğenilmiş ve bu beğeni iki ülke arasında gerilime yol açmıştı.

Söz konusu beğeni çok sayıda tepki alırken, ABD Büyükelçiliği de özür mesajı yayınlamıştı.

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür de, ABD Büyükelçiliği'nin söz konusu Twitter paylaşımına yanıt verdi.

Gür, "F*ck u, go home" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

ABD Büyükelçiliği'nin resmi Twitter hesabından FETÖ'den aranan Ergun Babahan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili paylaşımını beğenilmesi diplomatik gerginliğe sebep olmuştu.

ABD Maslahatgüzarı'nın Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmasının ardından konuya ilişkin ABD Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunmuştu. Paylaşılan mesajda "Dün Twitter hesabımızda gerçekleşen hatadan dolayı özür dileriz. Ergun Babahan ile bir ilişiğimiz olmadığı gibi, attığı tweet’in içeriğini de onaylamıyoruz ve kabul etmiyoruz. Söz konusu hatadan üzüntü duyduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz" ifadelerine yer verilmişti.