birgün

9° PARÇALI BULUTLU

MHP'li belediye 1,2 milyon liraya bayrak direği dikecek

Milyonlarca yurttaşı yoksulluğa mahkûm eden ekonomik kriz, belediyelerin astronomik harcamalarına engel olmuyor. MHP’li Karaman Belediyesi’nin, 1 milyon 249 bin TL harcayarak bayrak direği dikeceği öğrenildi.

GÜNCEL 30.04.2022 09:08
MHP'li belediye 1,2 milyon liraya bayrak direği dikecek
Abone Ol google-news

Mustafa BİLDİRCİN

Giderek derinleşen ve milyonlarca haneyi yoksulluğa mahkum eden ekonomik kriz de yerel yönetimlerin astronomik harcamalarına engel olamadı. MHP’li Karaman Belediyesi’nin, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na 1 milyon 249 bin TL maliyetle 70 metrelik bayrak direği dikeceği ortaya çıkarken kentte yaşayan yurttaşlar, “İnsanlar artık böyle göz boyamalara kanmıyor. O parayla fakir fukaraya yardım edilsin” dedi.

Milyonlarca yurttaş sosyal yardımlarla yaşamlarını sürdürmeye çalışırken yerel yönetimlerin yüksek maliyetli harcamalarına bir yenisi daha eklendi. Kamu kaynaklarından yapılan fahiş harcamanın adresi bu kez 70 metre uzunluğundaki bayrak direği projesi ile MHP’li Karaman Belediyesi oldu.

SÖZLEŞME BEDELİ 1,2 MİLYON TL

Savaş Kalaycı yönetimindeki Karaman Belediyesi 7 Nisan’da, “İnşaat İşleri Yaptırılacaktır” başlıklı ihale açtı. Fen İşleri Müdürlüğü’nün yetkilendirildiği ihalenin konusunun, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na dikilecek bayrak direği olduğu öğrenildi. İdare, ihale kapsamında 25 Nisan’da Muhammed Nurullah Atay ile sözleşme imzaladı.

Sözleşmenin bedeli kayıtlara, 1 milyon 249 bin 750 TL olarak geçti.

EN YÜKSEK BAYRAK DİREĞİ

MHP’li belediyenin kent meydanına dikeceği 70 metre uzunluğundaki bayrak direğinin, “Karaman’ın en yüksek bayrak direği” olacağı belirtildi. Direğin dikileceği alanın 25 metrekare temel alanı üzerine inşa edileceği ve bayrak direğinin asansör ve elektrik motoru ile çalışacağı bildirildi.

Belediyenin büyük bir heyecan ile çalışmalarına başladığı proje kent sakinlerini ise mutlu etmedi. Kentin başka öncelikleri olduğunu belirten yurttaşlar, tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

• Halil İbrahim Gülcan (Eski Belediye Başkanı) zamanında şehrin birçok yerine büyük bayrak direkleri dikilmişti zaten. Şöyle bir ortamda milyonlarca lira gereksiz yere haranmamalı.

• Bu proje için harcanacak parayla fakir fukaraya yardım edilsin.

• Ne anlamı var böyle projelerin? Yaparken kentlilere sordunuz mu?

• Direk ve bayrağa baka baka karnımızı doyururuz artık.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol