birgün

5° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 17.12.2020 11:14

MHP'li belediye başkanı CHP'lilerle birlikte madene karşı bildiri dağıttı

Tokat Erbaa'da MHP'li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, CHP ilçe teşkilatı ile birlikte Yeşil Erbaa Çevre Platformu'nun madene karşı bildiri dağıtımına katıldı.

MHP'li belediye başkanı CHP'lilerle birlikte madene karşı bildiri dağıttı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde Gümüşlük Mevkii Bakır madeni sahasında yapılan altın arama sondaj çalışmalarına karşı pazarda bildiri dağıtıldı.

Bildiri dağıtımına MHP'li belediye başkanı Ertuğrul Karagöl de katıldı.

İçinde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin de bulunduğu Yeşil Erbaa Çevre Platformu'nun broşür dağıtımına Yeşil Erbaa Çevre Platformu Başkanı Dr. Saffet Akkaya, Bilim Masası Koordinatörü Melike Tepecik, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir, CHP Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, MHP Erbaa İlçe Başkanı Abdullah Uslu, Esnaf Odası Başkanı Eray Koral, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Yeşil Erbaa Çevre Platformu Başkanı Dr. Saffet Akkaya ve Bilim Masası Koordinatörü Melike Tepecik, Belediye Başkanımız...

Yeşil Erbaa Çevre Platformu paylaştı: 15 Aralık 2020 Salı

Grup, semt pazarındaki esnafı ve yurttaşları ziyaret ederek, Sakarat ve Boğalı yaylalarında açılması planlanan siyanürlü altın madeninin bölgede yaşayan insanlar ve tüm canlılar üzerindeki olası olumsuz etkilerini anlattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol