birgün

26° AZ BULUTLU

MEDYA 01.05.2020 13:39

MHP'li Enginyurt'tan Fatih Altaylı'ya tehdit

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'yı tehdit eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Fatih Altaylı denen zavallı, gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin" dedi

MHP'li Enginyurt'tan Fatih Altaylı'ya tehdit

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'yı hedef aldı.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Enginyurt, Altaylı'nın "İnanç vergisi alınsın" başlıklı yazısına atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

"Fatih Altaylı:İnanç vergisi getirilsin, “Ben inançlı değilim” diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin demiş. Altaylı yine kaşınmışsın. Küfür,hakaret,senin için iltifat yerine geçiyor. Sinsi bir şekil de,Dinsizlik propagandası yapıyorsun. Azdınız,kudurdunuz.. Fatih Altaylı, yarın ki yazında Cenazemi CAMİDEN kaldırmayın diye vasiyet et. Aksi halde,senin için hoş olmaz. Seni en iyisi yaksınlar. Toprakta bile pislik bulaştırırsın."

Daha sonra tweetlerine devam eden MHP'li Enginyurt, Fatih Altaylı'yı tehdit etti.

Enginyurt'un paylaşımı şöyle:

"@HaberturkTV sahibi Turgay Ciner,sen ve senin başı boş havlayan itinden tiksindik.
Ülkücü düşmanlığı size prim kazandırmaz.
Fatih Altaylı denilen kendini beğenmiş zavallı.
Bir Ülkücü olarak,gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin."

MHP'li Cemal Enginyurt daha önce uluma sesleri çıkararak bozkurt işareti yaptığı bir video çekmiş, bu videoyu paylaşmasıyla sosyal medyada gündem olmuştu. Enginyurt son olarak da balkonda İstiklal Marşı okuduğu videosunda marşın sözlerini bilmediği ortaya çıkınca gündeme gelmişti.

mhp-li-enginyurt-tan-fatih-altayli-ya-tehdit-725242-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız