birgün

18° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 18.10.2020 13:34

MHP'li Manisa Belediyesi'nin haksız tarifesini mahkeme durdurdu

MHP'li Manisa Belediyesi'nin haksız tarifesini mahkeme durdurdu

BİRGÜN EGE

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Manisa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü’nün her ay yurttaşlardan hat bakım onarım ücreti adı altında tahsil ettiği ve halkın tepkisini çeken uygulamaya mahkemeden de durdurma kararı geldi. Karara göre MASKİ, Şehzadeler ilçesindeki su abonelerinden “hat bakım ve işletim bedeli” altında ayrıca para tahsil edemeyecek. Her ay abonelerden fatura bedelinin dışında 3 lira tahsil edilmesine dayanan uygulamayla ilgili Manisa Yurttaş İnisiyatifi adına Uğur Doğan’ın açtığı davada mahkeme, “hat bakım ve işletim bedeli” adı altında para toplanmasını hukuka aykırı buldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız