birgün

17° AZ BULUTLU

MEDYA 07.05.2021 18:47

MHP'li Özdemir, gazeteci Emin Çölaşan'ı hedef aldı

MHP'li İsmail Özdemir, Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan'ı hedef alarak, "Çölaşan, darbe döneminden kalma zihnin yapısıyla, önerdiğimiz ve Türkiye’nin ihtiyacı olan sivil anayasa konusunda tümden karşı çıkılması gerektiğini savunup, bunu akıl hocası rolü ile tavsiye ederken, HDP ile anayasa yapımımda buluşulmasına ses etmeyerek safını belli etmiştir" dedi.

MHP'li Özdemir, gazeteci Emin Çölaşan'ı hedef aldı

MHP'li İsmail Özdemir, Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan'ı hedef aldı.

Köşesinde kaleme aldığı yazıda, MHP'nin hazırladığı anayasa taslağının muhalefete kurulan bir tuzak olduğunu belirten Emin Çölaşan hedef alındı.

Çölaşan'ı hedef alan MHP'nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Zihniyetinde ülkemiz ve milli menfaatlerimiz için mücadele anlamında mertlik payesi bulunmazken, sinsilik ve tuzak kültürü olabilir, ancak herkesi kendisi gibi zannetmemelidir!" dedi.

Geçtiğimiz günlerde MYK'de yer alan MHP'li Özdemir, göreve geldiği günden itibaren Cumhuriyet, Habertürk TV, Oral Çalışırlar, Ebru Baki, Bülent Aydemir gibi birçok medya kurumunu ve çalışanını hedef aldı.

Sosyal medya hesabından peş peşe mesajlar paylaşan MHP'li Özdemir, şunları söyledi:

"Sözcü Gazetesi Yazarı Emin Çölaşan, bugünkü yazısında henüz sivil anayasa ile ilgili çalışmamızın içeriğini görmeden, şartlandırılmış ve özellikle de hasımlık ölçüsüyle bunun bir tuzak olduğunu iddia etmiştir.

Emin Çölaşan ve zihniyetinde ülkemiz ve milli menfaatlerimiz için mücadele anlamında mertlik payesi bulunmazken, sinsilik ve tuzak kültürü olabilir, ancak herkesi kendisi gibi zannetmemelidir! MHP, daima Türkiye’ye karşı kurulan tuzakları ve oyunları bozan partidir!

Çölaşan, darbe döneminden kalma zihnin yapısıyla, önerdiğimiz ve Türkiye’nin ihtiyacı olan sivil anayasa konusunda tümden karşı çıkılması gerektiğini savunup, bunu akıl hocası rolü ile tavsiye ederken, HDP ile anayasa yapımımda buluşulmasına ses etmeyerek safını belli etmiştir!

Kamuoyunun malumu olan HDP’nin de yer aldığı anayasa çalışmalarında Türkiye’nin üniter yapısı, milli birlik ve bütünlüğü hedef alınırken sesi çıkmayan hatta belki bundan memnun dahi olan Çölaşan’ın maskesi bir kez daha düşmüş, hakiki sureti kendisini ele vermiştir."

mhp-li-ozdemir-gazeteci-emin-colasan-i-hedef-aldi-873429-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol