birgün

8° AÇIK

MHP'li vekil Lütfü Türkkan'dan soyadını değiştirmesini istedi

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın soyadını değiştirmesini ve milletvekilliğinden istifa etmesini istedi.

SİYASET 09.11.2021 09:39
MHP'li vekil Lütfü Türkkan'dan soyadını değiştirmesini istedi
Abone Ol google-news

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, yurttaşa küfür etmesi nedeniyle önce soyadını değiştirmesini, sonra milletvekilliğinden istifa etmesini istedi.

Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında,Türkkan'ın, Bingöl'de hayatını kaybeden bir asker yakınına gösterdiği tavır nedeniyle 'milli vicdanları derinden yaraladığını' söyledi.

"İradesini Kandil ve Pensilvanya'ya ipotek ettirenler, aziz milletimizin teveccühüne mazhar olmadıkça çıldırmışlardır ve şehit ailelerine küfür edecek kadar alçalmışlardır" diyen Kılavuz, Türkkan'ın, daha önce de hayatını kaybeden Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün babasını, TBMM'yi ziyareti sırasındaki kıyafeti nedeniyle eleştirdiğini söyledi.

Kılavuz, "Meral Akşener ve avanelerinin terörist Demirtaş'a gösterdiği yakın alakayı şehit ailelerine göstermesini ve asil milletimizin değerlerine kıymet verilmesini beklemek, boş bir hayalden ibarettir" ifadelerini kullandı.

Türkkan'ın TBMM'nin üyesi olmasını, "garabet ve utanç verici" olarak nitelendiren Kılavuz, "Grup Başkanvekilliğinden istifa etmen yetmez, önce Türkkan olan soyadını değiştirmeli ve sonra da milletvekilliğinden geciktirmeksizin istifa etmelisin" dedi.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol