birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

MHP’lilerden HDP’li Gülüm’ün katılacağı paneli basma tehdidi!

MHP’liler Burhaniye’de düzenlenecek paneli basmakla tehdit etti, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ü hedef aldı.

GÜNCEL 23.11.2021 13:09
MHP’lilerden HDP’li Gülüm’ün katılacağı paneli basma tehdidi!
Abone Ol google-news

MHP Burhaniye İlçe Başkanı Murat Kurt, Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlecenek olan ve HDP İstanbul milletvekili Züleyha Gülüm’ün katılacağı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında gerçekleşecek paneli basmakla tehdit etti.

HDP’li Milletvekili Gülüm’ü hedef alan çağrıyı yapanlardan MHP Havran İlçe Başkanlığı ise sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “HDPKK milletvekili Züleyha Gülüm'ün katılacağı paneli şiddetle kınıyoruz. Panelin iptal edilmemesi durumunda, başta Burhaniye MHP ilçe teşkilatı olmak üzere, körfezdeki tüm ilçe teşkilatları ile birlikte, panel alanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” denildi.

Panelin iptalinin talep edildiği açıklamada MHP Burhaniye İlçe Başkanı Kurt, “Kuvayi milliyecilerin vatanı, Burhaniye’mizde, 23.11.2021 tarihinde yapılması planlanan, terör ile kendini özdeşleştirmiş HDPKK milletvekili Züleyha Gülüm'ün katılacağı paneli şiddetle kınıyoruz. Bu güruha yer tahsis eden Burhaniye belediyesinin de bu yanlıştan bir an önce dönmesini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

HDP'Lİ BEŞTAŞ'TAN TEPKİ

HDP Grup Başkanvekili Beştaş, MHP Burhaniye İlçe Başkanı Murat Kurt’un kentte yapılacak 25 Kasım paneli için yaptığı çağrıya tepki göstererek “Bu ırkçılıktır, linç çağrısıdır, açıkça suç işleme çağrısıdır" dedi.

Beştaş şu ifadeleri kullandı: "Elimize yeni bir bilgi geldi, dehşet verici. Yarın Burhaniye'de kadına yönelik mücadele ile ilgili bir panel var, İstanbul Milletvekilimiz Züleyha Gülüm de konuşmacı. Küçük ortağın Burhaniye İlçe Başkanı Murat Kurt paneli kınıyormuş. Ve Burhaniye Belediyesine bu yanlıştan dönün diyor. Eğer panel iptal edilmezse de vatanını, milletini, bayrağını seven herkesi tüm ilçe başkanlarıyla Reha Yurdakul Kültür Merkezinin önüne çağırıyor. Bu ırkçılıktır, linç çağrısıdır, açıkça suç işleme çağrısıdır. Buradan iktidara ve küçük ortağına sesleniyorum; yarın bu panel yapılacak ve bu panelde yaşanacak en küçük olaydan siz sorumlusunuz. Birinin kılına zarar gelirse bunun sorumlusu AKP ve MHP ittifakıdır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol