MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski Ülkü Ocakları Sinan Ateş'in öldürülmesi sonrası MHP hakkında yapılan eleştirilere ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Yalçın, “Partimizin mensuplarına yönelik yargısız infazların hesabı ahirete bırakılmayacaktır” dedi.

MHP, Sinan Ateş üzerinden yapılan eleştirileri hedef aldı: Hesabı ahirete bırakılmayacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesinin ardından kendilerine yönelik eleştirilerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

'Gerçek dışı haberlerle algı operasyonları' yapıldığını savunan Yalçın, cinayet ve ölüm üzerinden duygu istismarına girişilerek aleyhlerinde 'çirkin’ ve ‘ahlaksızca’ kampanyalar yürütüldüğünü ileri sürdü.

Yalçın, Sinan Ateş suikastı hakkında kamuoyuna yansıyan haberlerin “ölüme ve ölenin hatırasına saygısızlık” olduğunu iddia etti.

“MENFUR BİR SUİKAST ÜZERİNDEN SİYASİ ÇIKAR ELDE ETME...”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimleri anımsatan Yalçın, “14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere doğru gidilirken bestesi küresel aktörlerce yapılmış öfke, kin ve nefret şarkılarının kulak tırmalayan nakaratları işitilmektedir. Menfur bir suikast üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasındaki izansızlar, zan altında bıraktıkları masum ve suçsuz insanların ailelerini ve çocuklarının duygularını bile göz ardı etmektedir” ifadelerine yer verdi.

"CİNNET SARMALINA GİRİLDİ"

Muhaliflerin ‘cinnet sarmalı’ içerisine girmekle suçlayan Yalçın, “Suikast meselesi yargıya intikal etmesine rağmen kendini adli makamların, yargı mercilerinin, hakim ve savcıların yerine koyan muarızlarımız bir tür toplumsal linç teşebbüsüne girmişlerdir. Ben galebe çalayım da ne olursa olsun, üstün geleyim de gerekirse insani ve ahlaki değerler çiğnensin anlayışı, adeta karşıtlarımızın siyaset düsturu haline gelmiştir. Partimiz ve mensuplarımız aleyhinde üretilen yalanların büyüklüğü, ortaya atılan iddiaların uçukluğu muhaliflerimizin bir cinnet sarmalına girdiğini göstermektedir” ifadelerini kullandı.

“HATTA BAZEN İŞLER KAVGAYA KADAR VARABİLİR”

“Türkiye'nin iç ve dış dinamikleriyle demokrasinin gerekleri doğrultusunda siyaset üretemeyenler, toplumsal barışı ve huzuru dinamitleyerek ülkeyi anafora sürükleme, bunun faturasını da MHP ve Cumhur İttifakı'na çıkarma derdine düşmüştür” diyen Yalçın, şöyle devam etti:

“MHP ve Cumhur İttifakı'na zarar vermek maksadıyla ülkeyi gerginlik ortamında seçime götürmek isteyenler, bu ağır ve yanlış hesabın altında kalacaklardır. Mesele MHP ve Cumhur İttifakı aleyhinde algı operasyonu olmaktan çıkmış, toplumsal bozgunculuk ve kaos oluşturma hevesine dönüşmüştür. Sadece MHP ve partililerimiz aleyhinde iftira ve yalan kampanyasıyla yetinilmemekte, topluma kin ve nefret tohumları ekilmeye çalışılmaktadır. Türkiye'nin iç ve dış dinamikleriyle demokrasinin gerekleri doğrultusunda siyaset üretemeyenler, toplumsal barışı ve huzuru dinamitleyerek ülkeyi anafora sürükleme, bunun faturasını da MHP ve Cumhur İttifakı'na çıkarma derdine düşmüştür. Bilinmelidir ki siyaset bir oyun değil, fevkalade ciddi bir meseledir. Siyasi kavga işin doğasında vardır. Tarafların çekişme veya tartışmalarında bazen atmosfer elektriklenebilir, üslup ve dil sertleşebilir. Hatta bazen işler kavgaya kadar varabilir. Ama siyasette belden aşağı vurmaya ne rızamız, ne tasvibimiz, ne de tahammülümüz vardır. Bu tür siyaset anlayışı bumerang gibidir, dönüp ona tevessül edeni vurur.”

Yalçın, şöyle devam etti:

"MHP camiası, ülkenin üzerine örtülmeye çalışılan kara bulutları dağıtmaya da dava arkadaşlarımızın sırtına yapıştırılmak istenen yaftaları yırtıp atmaya da muktedirdir. Partimizin mensuplarına yönelik yargısız infazların hesabı ahirete bırakılmayacaktır.”